Zmień swoje jutro!
PROJEKT „ZMIEŃ SWOJE JUTRO!” nr projektu RPPK.07.01.00-18-0165/20
Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa VII Regionalny rynek pracy
Działanie 7.1 Poprawa sytuacji osób bezrobotnych na rynku pracy – projekty konkursowe
Czas trwania projektu: 01.09.2021 r. do 31.05.2023 r.
CEL GŁÓWNY PROJEKTU
Celem głównym projektu jest zwiększenie konkurencyjności zawodowej 80 Uczestników projektu z terenu woj. podkarpackiego poprzez wyposażenie ich w kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe do 31.05.2023 r.
Cele szczegółowe:
– zdobycie kwalifikacji zawodowych przez 80 uczestników do 31.05.2023 r.,
– nabycie umiejętności poruszania się po rynku pracy przez 80 uczestników do 31.05.2023 r.,
– zdobycie doświadczenia zawodowego poprzez udział w stażach zawodowych przez 80 uczestników do 31.05.2023 r.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
GRUPA DOCELOWA
Projekt skierowany jest do 80 osób w wieku 30 lat i więcej (od dnia 30 urodzin) zamieszkujących na obszarze woj. podkarpackiego (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego), pozostające poza rynkiem pracy, tj. osoby bezrobotne zarejestrowane lub nie zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy należące co najmniej do jednej z poniższych grup:
– osoby niepełnosprawne,
– osoby długotrwale bezrobotne,
– osoby w wieku 50 lat i więcej,
– kobiety,
– osoby o niskich kwalifikacjach.
Dzięki realizacji projektu Uczestnicy mają szansę uzyskać kwalifikacje i umiejętności wymagane i poszukiwane przez pracodawców.
W RAMACH PROJEKTU OFERUJEMY
Indywidualne doradztwo zawodowe – w wymiarze średnio 8 h na uczestnika. Każdy uczestnik weźmie udział w doradztwie mającym na celu opracowanie i weryfikację Indywidualnego Planu Działania (IPD). W tym celu zostanie przeprowadzona analiza kompetencji, predyspozycji oraz uwarunkowań społecznych, zdrowotnych i ekonomicznych uczestnika oraz możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego.
Indywidualne poradnictwo zawodowe – w wymiarze średnio 6 h na uczestnika. Celem doradztwa jest motywowanie uczestnika do aktywnego udziału w projekcie, aktywnego poszukiwania pracy, diagnozowanie i rozwiązywanie problemów stojących na drodze aktywizacji zawodowej.
Szkolenia zawodowe będą zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami i potencjałem uczestnika projektu oraz zdiagnozowanymi potrzebami właściwego lokalnego lub regionalnego rynku pracy. Szkolenia będą kończyły się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego nabyte kwalifikacje. Uczestnikom Projektu podczas szkoleń zawodowych zostaną zapewnione materiały szkoleniowe, badania lekarskie, stypendium szkoleniowe oraz pokryte koszty dojazdu dla osób dojeżdżających z innej miejscowości niż miejsce odbywania szkolenia.
Staże zawodowe – Każdy uczestnik weźmie udział w 6 miesięcznym stażu zawodowym dobranym do predyspozycji psychofizycznych uczestnika, możliwości pracodawcy odnośnie zatrudnienia uczestnika po zakończeniu stażu oraz miejsca zamieszkania uczestnika. Podczas stażu będzie wypłacane stypendium stażowe. Zostaną pokryte koszty: dojazdu (dla osób odbywających staż w miejscowości innej niż miejsce zamieszkania), badań lekarskich oraz ubezpieczenia NNW. Wymiar godzinowy odbywania stażu to 40 godzin tygodniowo i 8 godzin dziennie, chyba że przepisy stanowią inaczej (w tym szczególnie odnoszących się do osób z niepełnosprawnościami). W przypadku osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności: 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo. Stażyście przysługują 2 dni wolne od pracy za każde 30 dni kalendarzowe odbytego stażu zawodowego. Za ostatni miesiąc odbywania stażu zawodowego Pracodawca jest zobowiązany udzielić dni wolnych przed upływem zakończenia stażu zawodowego. Dni wolnych udziela się na pisemny wniosek osoby odbywającej staż zawodowy. Każdemu stażyście zostanie wyznaczony opiekun stażu, którego głównym zadaniem będzie wprowadzanie stażysty w środowisko pracy oraz pomoc w tym zakresie. Po zakończeniu stażu zostanie wydana przez pracodawcę opinia o stażu (w ciągu 5 dni od ukończenia stażu) zawierającej informację o zadaniach realizowanych przez Uczestnika projektu oraz o kwalifikacjach/umiejętnościach zawodowych nabytych w czasie stażu zawodowego.
REKRUTACJA
Rekrutacja będzie miała charakter etapowy. Terminy poszczególnych naborów będą każdorazowo zamieszczane na stronie internetowej projektu oraz będą dostępne w Biurze Projektu.
UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY !
Wydatki kwalifikowalne: 1 963 448,64 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 1 668 931,34 zł
Dofinansowanie projektu z Budżetu Państwa: 195 363,30 zł
BIURO PROJEKTU:
Korporacja VIP Sp. z o. o. , ul. Asnyka 1/2, 35-001 Rzeszów
tel. 575 400 315
Osoby do kontaktu: Ewa Dec
Adres e-mail: e.dec@korporacjavip.pl
Kontakt
Korporacja VIP sp. z o.o.
35-001 Rzeszów, ul. Asnyka 1/2
email: e.dec@korporacjavip.pl
tel. 575 400 315